پکیج دیواری آریستون

پکیج دیواری آریستون مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است و یکی از بهترین سیستم های گرمایشی برای شوفاژ و آب گرم مصرفی می باشد که در بازار وجود دارد .

قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری آریستون

قطعات تشکیل دهنده پکیج دیواری به طور کلی به ۲ دسته تقسیم می شود : مکانیکی و الکترونیکی
در دسته الکترونیکی پکیج آریستون سه مورد وجود دارد ، برد دستگاه است که وظیفه کنترل و اجرا کردن برنامه ای که از آن خواسته شده را دارد . بعضی قطعه ها هم وظیفه انجام دادن عملیاتی که از طریق برد دستگاه پکیج دیواری آریستون به آن ها محول می شود را دارند که برای اجرای آن به برق ۱۱۰ ولت و هم چنین ۲۲۰ ولت را نیاز دارند . قطعاتی نیز در دستگاه وجود دارند که تغییرات انجام شده دستگاه را به برد کتنرل اطلاع می دهند و برد هم به قطعات اجرا کننده دستور لازم را می فرستد .

درباره مبدل حرارتی پکیج آریستون

در پکیج آریستون لوله هایی وجود دارد به شکل مارپیچی که توسط تعدادی از تیغه ها به هم وصل هستند ، باعث قرار گرفتن در شعله مشعل می شوند و حرارت شعله ایجاد شده را به آب منتقل کنند که به آن مبدل حرارتی گویند .
جنس مبدل ها از فللزی به نام مس است که رسانایی خوبی دارد و مقرون به صرفه است . بعضی هم از جنس استیل ساخته شده اند.
به دو دسته تقسیم می شوند:  یکی تک منظوره و دیگری دو منظوره .
برای تک منظوره یک مسیر حرکت سیال وجود دارد که آب مسیر گرمایشی را عبور می دهد . برای دو منظوره ، دو مسیر سیال دارد که از همدیگر عبور می کنند و برای گرم شدن آب گرمایشی و آب مصرفی تهیه شده اند . به تعداد تیغ هایی که متصل کننده هستند فین می گویند . مطلب مهم این است که تعداد پره های فین بالا باشد باعث می شود گرمای بیشتری را از شعله آن بگیرد . ولی اگر مسدودی در مسیر جریان دود درست کند در دستگاه های فن دار از مبدل های دارای فین بیشتر استفاده می شود تا در زمان کارکرد فن و خارج شدن دود با سرعت بالاتر ، مقدار بیشتر گرمای شعله جذب مبدل دستگاه پکیج دیواری آریستون گردد.

سنسور فشار پکیج دیواری آریستون چیست ؟

با بالا رفتن فشار مدار اهرمی که در پشت دیافراگم تعبیه شده به حرکت کردن شروع خواهد کرد ، یک اهرم دیگر به یک مدار الکتریکی متصل است در آن مقاومتی است که باعث تحریک مکانیکی اهرم کرده و برد کنترل پکیج آریستون مقدار فشار را در سیستم نشان خواهد داد . اگر فشار بار پکیج آریستون کمتر از ۵ درصد را نشان دهد مشعل را خاموش می کند و خطای آن را نشان می دهد .

مهارت ها

در تاریخ

جولای 4, 2020

۱ نظر

  1. amir

    من تاحالا ندیدم این پکیج رو، پکیج خوبی هست؟ خدماتش خوبه؟

    پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *