پکیج های شوفاژ دیواری تاچی 

یکی از جایگزین های مناسب برای سیستم های قدیمی و سنتی ، پکیج های شوفاژ دیواری تاچی می باشد که تامین کننده آب گرم و سیستم گرمایش مورد نیاز فضا می باشد. بسیاری از محدودیت ها و مشکلات های موتور خانه ها را ندارد و راحتی و آسایش بیشتری را به وجود می آورد. 
با تولید شدن پکیج های شوفاژ دیواری مصرف گاز هم رو به کاهش رفته است. اکنون دیگر پکیج ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند . امروزه بیشتر ساختمان ها و واحد های مسکونی برای تامین گرمایش و آب گرم مصرفی خود از پکیج شوفاژ دیواری تاچی یا سایر برندها استفاده می نمایند.

مزایای استفاده از پکیج دیواری تاچی 

پکیج دیواری تاچی دارای گواهینامه مرکز تحقیقات ساختمان وزارت مسکن و شهر سازی می باشد. فن آوری آن به روز است و پکیج با قطعاتی که سازگار با اقلیم ایران می باشد ، تجهیز شده است.
بزرگترین شبکه تامین کننده قطعات است که خدمات پشتیبانی گسترده ای را برای مشتریان خود ارائه می دهد. دارای ۱۶ مدل با ظرفیت های مختلف و متنوع می باشد. دارای راندمان بالا (بیشتر از ۹۱ درصد) و بسیار کم مصرف می باشد. همچنین دارای ابعاد متناسب بدون اشغال کردن فضای زیادی بوده و دارای جذاب ترین طراحی اروپایی می باشد.

دیگر مزایا :

۱- سریعا آب را گرم می کند.
۲- آب گرم دائمی به میزان مورد نیاز تولید می کند.
۳- گرمایش بسیار خوبی دارد
۴- اندازه آن کوچک و کم حجم است.
۵- مستقل از واحد ها نصب می شود.
۶- برای محیط زیست مناسب است و سوخت تمیز دارد .

برخی ارورها یا کد خطاهای پکیچ تاجی

پکیج تاچی در چهار تیپ A , B , C , D در بازار وجود دارد. در ذیل به طور اجمالی به بررسی ارورهای تیپ A پکیج تاچی می پردازیم:

ارور E1 :

وقتی نقص در احتراق باشد ، شعله تشکیل نمی شود و ثابت نمی ماند.
وقتی در برد مدار الکتریکی جرقه بزند یعنی شیر گاز قطع می باشد ، الکترود جرقه زن خراب است و یا در مسیر گرما و حرارت قرار ندارد . شیر گاز سیت ۸۴۵ کثیف است و مدار خروجی گاز قطع است .

ارور E2 :

گرم شدن بیش از اندازه اتفاق می افتد.
مسیر رفت و برگشت رادیاتور رسوب گرفته است و سیم فیوز آن قطع و یا خراب شده و باعث بیش از اندازه گرم شدن پکیج دیواری تاچی شده است.

ارور E3 :

وقتی نقص در تهویه باشد ، این ارور را در پکیج تاچی شاهد هستیم.
سوییچ فن خراب است و یا پروانه فن شکسته شده است . وقتی ولتاژ برق ضعیف شده و اتصال برد با سیم قطع شده باشد ‌.
پروانه فن پکیچ تاچی با اشیا خارجی درگیر شده است و احتمال اینکه مسیر درون دودکش گرفته شده باشد وجود دارد. هم چنین پمپ آب خراب و یا معیوب باشد  یا فشار آب پکیج دیواری تاچی کم است.

شاخصه های عیب یابی تیپ A پکیج دیواری تاچی 

۱- سر و صدا داشتن توسط دستگاه پکیج دیواری تاچی : نشان دهنده این است که فشار گاز ثابت نیست یا داخل لوله آب هوا وجود دارد .

۲- اگر فضای مکان شما یا منزل گرم نمی شود : سیستم مسدود شده است. آب رفت و برگشتی دچار رسوب شده است و یا شیر رادیاتور پکیج دیواری تاچی بسته شده است یا داخل لوله آب هوا گرفته است ، مخصوصا داخل حوزینگ پمپ آب و یا مقاومت سیستم بیش از حد زیاد است هم چنین تعداد رادیاتور ها کم است.

۳- پکیج تاچی روشن است اما آب گرم نمی شود : در دستگاه های دارای دو مبدل ، شیر برقی گیربکس کار نمی کند. ممکن است به علت نقص و خرابی برد دستگاه یا پمپ آب دستگاه باشد ، توربین پروانه شکسته و یا گیر کرده ویا فلوسنتر حس گر جریان آب خراب است و خروجی جریان آب بهداشتی مسدود است و مبدل حرارتی رسوب گرفته است ، به همین علت فشار آب کم شده است و آب گرم نمی شود.

ویژگی های مثبت پکیج شوفاژ دیواری تاچی

  • آب گرم دائمی و به صورت لحظه می باشد.
  • گرمایش مطبوعی را برای منازل در سردترین روزهای زمستان فراهم می نماید.
  • کاملاً مستقل و به صورت جداگانه از سایرواحدهای آپارتمان های مسکونی نصب می گردد.
  • دوستدار محیط زیست و دارای سوخت تمیز می باشد.
مهارت ها

در تاریخ

سپتامبر 2, 2020

۱ نظر

  1. iman

    من از این نوع پکیج استفاده کردم،بسیار پکیج عالی و خوبی است

    پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *